–>

Тешко повреден 22-годишник, со „форд“ излетал од улица во Гостивар

Тешко-повреден-22-годишник-со-„форд-излетал-од-улица-во-Гостивар.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНоќеска, десетина минути по полноќ, во СВР Тетово пријавено е дека на улица „Седек Костовски“ во Гостивар, патничко моторно возило „форд фокус“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од 22-годишниот М.О. од гостиварски Дуф излетало од коловозот, извести СВР Тетово.

– Во несреќата, М.О се здобил со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, соопшти СВР Тетово.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK