–>

„Форд“ излетал од патот во Битолско, повредени две лица

„Форд-излетал-од-патот-во-Битолско-повредени-две-лица.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 15.15 часот во СВР Битола било пријавено дека на патот Битола – Демир Хисар, кај место викано „Шуклов мост“, патничко возило „форд“ со битолски регистарски ознаки, управувано од П.Н.(66) од Битола, излетало од коловозот.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, а 17-годишниот сопатник се здобил со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

Увид извршила увидна екипа на СВР Битола.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK