–>

Малолетник паднал од електричен тротинет во Кавадарци: тешко повредена малолетна сопатничка

Малолетник-паднал-од-електричен-тротинет-во-Кавадарци-тешко-повредена-малолетна.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера во 10.10 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека на бул.„Македонија“ во Кавадарци, малолетник од Кавадарци, управувајќи електричен тротинет, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобила малолетна сопатничка на тротинетот, констатирани во Општа болница Кавадарци.

Увид извршила увидна екипа од ОВР Кавадарци, а за настанот бил известен јавен обвинител.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK