Малолетник нападнат од соученик во основно училиште во Карпош

Кривична-против-жена-од-Берово-се-заканувала-на-наставничка-од.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 13.30 часот во СВР Скопје 44-годишниот Г.П. од Скопје пријавил дека околу 09.30 часот во основно училиште на подрачјето на Карпош неговиот малолетен син бил нападнат од негов соученик, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK