–>

Малолетничка се здобила со изгореници од струен удар во детска игротека

Малолетничка-се-здобила-со-изгореници-од-струен-удар-во-детска.jpeg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 17.10.2023 во 10.00 часот во СВР Скопје, Б.Т.(45) од Скопје пријавил дека на 16.10.2023 околу 19.30 часот во игротека во скопско, на прослава на роденден на неговиот малолетен син, неговата малолетна ќерка се фатила за една од цевките во објектот, при што се здобила со изгореница на раката од струен удар.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK