Мајка и син искасани од куче скитник на Партизанска

Тројца-скопјани-нападнати-од-кучиња-скитници.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 16.45 часот во Полициската станица Карпош, В.В.(44) пријавил дека на бул.„Партизански oдреди“ во Скопје, тој и неговата мајка Р.В.(74), двајцата од Скопје, биле каснати од куче скитник.

Синоќа во 19.15 часот во Полициската станица Гази Баба, уште една жена со иницијали Т.Н.(77) од Скопје пријавила дека во паркот на ул.„Финска“ во Скопје била касната од куче скитник.

Истиот ден, во 19.30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, и лицето С.В.(29) од с.Волково, скопско, пријавил дека на ул.„Шар планина“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK