–>

Кумановец загина од струен удар во фабрика

1692196338_brza-pomosh.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Работник од Куманово загина од струен удар.

МВР објави дека несреќата се случила во текот на вчерашниот ден, а станува збор за 44-годишен кумановец со иницијали Д.Г. кој во моментот бил во фабрика.

Тој бил пренесен во Општата болница Куманово, каде лекар констатирал смрт.

Извршен е увид, а телото предадено на семејството.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK