Кривична за пет лица за „обид за убиство“

81-годишник-силувал-девојче-во-Скопје.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Скопје поднесе кривична пријава против С.Е.(31) и Х.Е.(49), поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“ и против И.Е.(28), Б.Е.(24) и Ј.Б.(21), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „убиство“ во обид и „соизвршителство“. На 08.03.2024, по претходна расправија со М.А., пријавените физички го нападнале, по што првопријавениот со остар предмет му нанел повеќе убодни рани.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK