–>

Кривична против тетовец, го искористил инстаграм профилот на поранешната девојка и праќал пораки

Кривична-против-тетовец-го-искористил-инстаграм-профилот-на-поранешната-девојка.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 26-годишниот С.Р. од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“ и „злоупотреба на лични податоци“, извести МВР.

– Во јануари 2023 година, по барање на неговата поранешна девојка, пријавениот го деактивирал нејзиниот инстаграм профил. Во јули 2023 година таа забележала дека нејзиниот инстаграм профил е активен и има објавено нејзина слика и дека од наведениот профил пишувал пораки на службениот инстаграм профил кој го користат на нејзиното работно место, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK