Семејно насилство во Кисела Вода: син ја истепал мајка си и неговата сестра

policija-1-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 08.07.2024 во 20.20 часот во СВР Скопје, 55-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 16.00 часот во семејниот дом на подрачјето на Кисела Вода, таа и нејзината 25-годишна ќерка биле физички нападнати од М.Т.(27) од Скопје, син на пријавителката.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK