Уапсен 28-годишник од Радовиш, бил баран по потерница

lisici-na-race-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 06.20 часот во Радовиш, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го привеле 28-годишниот Џ.Д. од Радовиш, кој бил баран по потерница врз основа на судска наредба за издржување затворска казна, извести МВР.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Струмица за издржување на казната.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK