–>

Група малолетници нападнале и снимале момче во Тетово, снимката ја прикажувале на други лица

Група-малолетници-нападнале-и-снимале-момче-во-Тетово-снимката-ја.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Триесет и седумгодишната тетовка И.С. вчера во 20 часот и 15 минути во СВР Тетово пријавила дека на 4-ти овој месец нејзиниот малолетен син физички бил нападнат од неколку малолетници, кои со мобилен телефон го снимале настанот и потоа снименото го прикажувале на други лица, извести СВР Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK