Граната од Првата светка војна најдена најдена во близина на кампот за мигранти во Гевгелија

Граната-од-Првата-светска-војна-најдена-во-нива-во-Новаци.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во близина на камп „Винојуг“ во Гевгелија била пронајдена експлозивна направа.

„На 28 април бил извршен увид на местото и било констатирано дека станува збор за артилериска граната калибар 75 мм, која потекнува од Првата светска војна“, објави МВР.

Гранатата била безбедно подигната од местото.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK