Двајца кавадарчани фатени дома со различни видови дрога

Двајца-кавадарчани-фатени-дома-со-различни-видови-дрога.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 08.12.2023 во 12.30 и во 17.40 часот полициски службеници за недозволена трговија со дрога и оружје при ОВР Кавадарци ги лишиле од слобода Г.Ц.(36) и М.М.(35), двајцата од Кавадарци.

При преглед кај Г.Ц., при излез од домот на М.М., била пронајдена кафеава прашкаста материја, а при претрес во домот на М.М., извршен со судска наредба, биле пронајдени кафеава прашкаста материја, екстази, бела грутчеста материја и предмети со остатоци од кафеава прашкаста материја.

Во координација со јавен обвинител, предметите биле одземени, лицата се приведени во полициска станица и по документирање на настанот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK