–>

Детали за пожарот во Дебрца: Загина 77-годишна жена, во куќата биле и нејзиниот сопруг и сестрата

Еден-загинат-во-пожар-во-Дебарца-пожарникарите-извлекоа-и-две.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСедумдесет и седумгодишна жена (Б.Н.) е жртвата на пожарот што изби во куќа  во селото Требеништа, општина Дебрца.

Според информациите од охридската полиција, во куќата се наоѓале и нејзиниот 79-годишен сопруг и нејзината 70-годишна сестра која се здобила со повреди и со возило на Итната медицинска помош била пренесена во Општата болница во Охрид.

Во гаснењето на пожарот интервенирала Територијалната противпожарна единица од Охрид, а увид на местото извршила увидна екипа предводена од јавен обвинител.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK