–>

Четворица мажи од Косово задржани во СВР Тетово поради сомнеж дека илегално влегле во земјата

Четворица-мажи-од-Косово-задржани-во-СВР-Тетово-поради-сомнеж.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчеравечер околу 23 часот и 10 минути во СВР Тетово биле задржани 25-годишниот Е.Е., 33-годишниот Д.Д., 48-годишниот С.Ќ. и 41-годишниот Х.З., сите од Република Косово, а поради сомнение дека илегално влегле во нашата земја, извести СВР Тетово.

Се расчистува и документира случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK