Брат ја нападнал сестра си во Скопје

Грабнат-татко-и-избоден-син-во-Берово-поради-долгови-двајца.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKШеесет и деветгодишна жена пријавила дека синоќа на подрачјето на Шуто Оризари, по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот брат Ѓ.З.(67) од Скопје, кој употребил и тврд предмет.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, велат од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK