Насилство во Карпош: приведени две лица поради тепачка, а се заканувале и со остар предмет

policija-skopje.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера попладне во скопски Карпош, полицијата ги приведе М.П.(52) и С.О.(43), двајцата од Скопје.

„Тие претходно го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка, во која М.П. се заканувал и со остар предмет“, објави МВР во дневниот билтен.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK