Битолчанец украде „тико“, полицијата го фати и го врати автомобилот на сопственикот

kradec-kola.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕдно лице од Битола е лишено од слобода, под сомнение дека во текот на вчерашниот ден, во периодот од 22 до 24 часот одзел патничко возило „тико“ со битолски регистарски ознаки.

Од МВР соопштуваат дека возилото било пронајдено и вратено на сопственикот, додека пак, лицето било приведено во полициска станица.

„На 15.06.2024 во 01.30 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Е.А.(33) од Битола. Тој се сомничи дека во периодот од 22 до 24.00 часот на 14.06.2024 одзел патничко возило „тико“ со битолски регистарски ознаки, сопственост на З.Т.(48) од Битола. Возилото било пронајдено и вратено на сопственикот, а лицето било приведено во полициска станица“, стои во соопштението на МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK