Дете осомничено за кражба, дома му биле најдени пари и телефон поврзани со кривично дело

dete-denari.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 09.00 часот во СВР Велес, во присуство на старател, бил извршен службен разговор со малолетник од Велес. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени пари во различни апоени и мобилен телефон за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело „кражба“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK