Во Скопје се вози и без возачка дозвола, МВР за еден ден напиша 132 казни

DSC_0090-800x533.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСанкционирани се 132 возачи изминатото деноноќие на територијата на СВР Скопје, меѓу кои за возење без возачка дозвола 12 санкции, по осум за некористење сигурносен појас и за користење мобилен телефон при возење, по три за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, за минување на затворен сигнал (црвено светло)…

Миистерството за внатрешни работи најавува дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелот до граѓаните е да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK