Битолчанец фрлил отпушок во кафеана и предизвикал пожар

Cigaret-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска пријавениот фрлил отпушок од цигара во угостителски објект, при што предизвикал пожар на надворешните единици од клима уредите.

СВР Битола поднесе кривична пријава против М.М.(49) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK