Бегал од полицијата и со возило мигранти од Сирија излетал од автопат

Бегал-од-полицијата-и-со-возило-мигранти-од-Сирија-излетал.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОколу 05 часот во близина на наплатна станица „Романовце“, полициски службеници од Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата дале знак за запирање на патничко моторно возило „рено меган“ со скопски таблички, но возачот наместо да застане тој го забрзал но на исклучувањето за Крива Паланка, возилото излетало надвор од патот.

Возачот се дал во бегство, а во возилото полицијата затекнала 10 лица-мигранти од Сирија кои биле без документи за идентификација.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK