Автомобил во движење се преврте на булеварот „Трета македонска бригада“ во Скопје

soobrakjajna nesrekja
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Едно лице е повредено попладнево кога автомобилот со кој управувало се преврте на булеварот „Трета македонска бригада“ во Скопје, во близина на кулите Џевахир.На местото на несреќата дојде возило на Итната медицинска помош и од возилото беше извлечено повреденото лице.

Засега нема информации за природата на повредите и за причините за несреќата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK