Албанец кој работел во Тетово е пронајден мртов

Кривична-против-тетовец-се-обидел-да-нападне-полицаец.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМВР извести дека вчера во 19 часот во СВР Тетово било пријавено дека во тетовското село Порој, во објект на градежна фирма, А.Н.(43) од Р.Албанија, кој бил вработен во истата фирма, бил пронајден починат.

„Oд страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт. Увид бил извршен од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово. Телото на починатиот е предадено на обдукција“, извести полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK