–>

33-годишник од Пробиштип им се заканувал на неговата мајка и сестра

339806192_101759692908814_8088185994519321333_n.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во Пробиштип, полициски службеници од ОВР Пробиштип го лишиле од слобода Р.Т.(33) од Пробиштип.

Според пријавеното, тој упатувал закани на неговата 41-годишна сестра и неговата мајка.

За настанот бил известен јавен обвинител, а лицето било задржано во ОВР Пробиштип за понатамошна постапка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK