22-годишната скопјанка по која денеска трагаше полицијата, се вратила дома

1692973564_policija-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK22-годишната девојка од Скопје, по која се трагаше, е вратена дома.

“На 09.12.2023 во попладневните часови во Полициска станица Карпош, Д.М.(53) пријави дека неговата ќерка Т.М.(22) е вратена во домот. За неа во 04.30 часот тој пријави дека се оддалечила од домот, по што полициски службеници преземаа активности за нејзино пронаоѓање”, објави МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK