17-годишник исчезна од установа за згрижување деца во Карпош

Исчезна-17-годишник-од-установа-за-згрижување-деца-во-Карпош.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 11.00 часот во Полициската станица Карпош, од Јавна установа за згрижување деца било пријавено дека од установата се оддалечил нивниот штитеник 17-годишниот М.А., кој и претходно се оддалечувал и бил враќан назад, извести МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK