106 казни за непрописно вградени фолии

106-казни-за-непрописно-вградени-фолии.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо периодот од 01.01.2024 до 31.01.2024 Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на неисполнување на пропишаните услови во однос на затемнувањето на стаклата на возилата.

При контролата санкционирани се 106 учесници во сообраќајот. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, најави МВР и апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за побезбедни патишта.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK