Ди Марија: Победата во Лигата на шампионите е единствена и не се споредува со триумф на било кој друг голем турнир - МИА
Спорт

Ди Марија: Бев вознемирен кога ПСЖ ја одби понудата на Барса за мене

Париз, 6 јуни 2020 () – Офанзивниот фудбалер на Пари Сен Жермен, Анхел Ди Марија призна дека може да се пресели во Барселона во 2017 година, но на крајот остана во француската престолнина. Сепак, тој […]

Вајгл се огласи по нападот врз автобусот на Бенфика: Имавме среќа! - МИА
Спорт

Вајгл се огласи по нападот врз автобусот на Бенфика: Имавме среќа!

Лисабон, 6 јуни 2020 () – Фудбалерот од средниот ред на Бенфика, Јулијан Вајгл зборуваше за нападот врз клупскиот автобус по мечот од португалскиот шампион против Тондела (0:0). Фудбалерот беше повреден при нападот и однесен […]

Ворти: Ми се допаѓа Леброн, но ќе го именувам Џордан за најдобар играч на сите времиња - МИА
Спорт

Џордан донира 100 милиони долари во борба против расизмот

Шарлот, 6 јуни 2020 () – Мајкл Џордан најави дека ќе направи донација од 100 милиони долари за поддршка на борбата против расизмот. Легендарниот НБА играч го стори тоа по немирите во Соединетите држави, кои […]

Вернер се согласи да се пресели во Ливерпул доколку клубот плати обештетување од 52 милиона фунти - МИА
Спорт

Чех и Лампард најзаслужни за трансферот на Вернер во Челси

Лондон, 6 јуни 2020 () – Легендата на Челси, Питер Чех, бил најзаслужен за успешните преговори за привлекување на ѕвездата на РБ Лајпциг, Тимо Вернер. Според англиските медиуми, Френк Лампард и Чех направиле пред карантинско […]

Хаверц сака да одлучи за својата иднина летово - МИА
Спорт

Балак: Хаверц не е комплетен фудбалер

Минхен, 6 јуни 2020 () – Поранешниот играч од средниот ред на Баер Леверкузен, Михаел Балак, ги коментираше гласините околу сегашната sвезда на „аспирините“, Каи Хаврц. Младиот фудбалер е баран од повеќето европски гиганти и […]

Играч на МЛС: Ибрахимовиќ ги навредуваше своите соиграчи цели 90 минути - МИА
Спорт

Ибрахимовиќ ќе биде подготвен за натпреварите со Лацио и Јувентус

Милано, 6 јуни 2020 () – Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, се очекува да биде целосно подготвен за натпреварите со Лацио и Јувентус во Серија „А“. 38-годишниот Швеѓанец се здоби со повреда на мускулот за […]

Во Серија А, екипите ќе можат да направат пет замени по натпревар - МИА
Спорт

Во Серија А, екипите ќе можат да направат пет замени по натпревар

Рим, 5 јуни 2020 () – На италијанските екипи во Серија А им е дозволено да направат пет замени на еден натпревар. Одлука ја донесе тамошната фудбалска федерација. Ова се должи на паузата на турнирот […]

Белоти понуден на Манчестер Јунајтед - МИА
Спорт

Фиорентина сака да се стекне со Белоти

Фиренца, 5 јуни 2020 () – Напаѓачот на Торино, Андреа Белоти може да замине во Фиорентина, пренесува „Ла Национе“. Според италијанскиот медиум, „Виолетовите“ се обидуваат да ја намалат цената на 26-годишниот фудбалер. Претходно, раководството на […]

Флик за продолжување на сезоната: Целиот свет ја гледа Германија, ќе дадеме пример - МИА
Спорт

Флик сигурен дека Баерн има доволно сили да игра три пати неделно

Минхен, 5 јуни 2020 () – Тренерот на Баерн, Ханс-Дитер Флик ги сподели очекувањата за мечот со Баер Леверкузен во 30. коло од Германското фудбалско првенство. – Тимот е многу фокусиран. На денешниот последен тренинг […]