Реал Мадрид најде замена за Хезоња

1125294.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТурскиот кошаркар Фуркан Коркмаз следното лето би можел да му се приклучи на Реал Мадрид.

Овој 26-годишен кошаркар треба да пристигне во редовите на европскиот шампион како замена за Марио Хезоња кој не го продолжи договорот.

Коркмаз е без клуб од февруари кога беше трејдуван од Филаделфија во Индијана, која веднаш му врачи отказ.

Тој беше член на Сиксерс од 2017 до 2024 година, во кариерата на 328 натпревари во НБА лигата има просек од од 6,8 поени и два скока.

Според турските медиуми, Коркмаз ги започнал преговорите со Реал. Од дуга страна Марио Хезоња ќе се пресели во Панатинаикос чиј член беше во 2021 година.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK