Интересно

Кејт Винслет и Дајан Китон ќе глумат во обработка на „Тивко срце“

– Кејт Винслет, Дајан Китон и Мија Васиковска ќе се појават во „Blackbird”, обработка на данската драма на Били Огуст „Тивко срце“ од 2014. Филмот е во продукција на Милениум Филмс, а режисер ќе биде Роџер […]

Балкан

Бекамови со список барања пред да дојдат во Црна Гора

– Викторија и Дејвид Бекам пред неколку дена пристигнаа со своите деца на одмор на Свети Стефан во Црна Гора и, како што и се очекуваше, побараа строга приватност за да можат целосно да уживаат во […]

Вести

Во Турција откриен фосил на мамут стар осум милиони години

– Музеј во централната турска провинција Јозгат соопшти за откриен фосил, за кој се верува дека му припаѓал на мамут од пред осум милиони години,јави ДПА. – Палеоантрополошките активности се спроведуваат за да се утврди точната […]

Интересно

Најскапата тексас јакна на денешнината

– За љубителите на ноншалантноста, тексас јакните се неизоставен додаток во нивниот моден стил. Модните дизајнери Карл Метерс и Стујарт Хјуз изработија специјална тексас јакна нарачана од музичар кој претпочита да остане анонимен. Специјалниот „Инфинити” модел […]

Интересно

Стотици пријавени и 30 победници на наградниот предизвик на VIVAX

Заврши еден значаен спортски празник, а со него и наградниот предизвик на VIVAX. Светското првенство во фудбал и оваа година кулминираше со еден победник, но тоа не беше случај кај наградниот предизвик на VIVAX каде […]

Интересно

Деми Мур распали по Брус Вилис: Нашиот брак како „Шесто сетило” – цело време мртов

– Актерката Деми Мур неочекувано се појави на комичната вечер посветена на исмевање на нејзиниот поранешен сопруг Брус Вилис.  Мур се забавуваше шегувајќи се на сметка на Вилис, неговата филмска кариера и секако, нивниот брак. Говорејќи […]

Интересно

Саудиска Арабија забрани десетици насилни видео игри

– Саудиска Арабија вчера соопшти дека забранува десетици популарни видео игри откако се појавија гласини дека две деца извршиле самоубиство откако „се заразиле“ со онлајн игри. Вкупно ќе бидат забранети 47 игри, меѓу коишто и „Grand […]

Интересно

Tаткото на Меган Маркл тврди дека неговата ќерка страда

– Томас Маркл, таткото на војвотката Меган Маркл, изјави дека според нејзиното однесување може да се види дека „тешко излегува на крај со обврските од кралскиот начин на живот“, но и дека одбива да разговара […]

Интересно

Дешан и Лорис добија свои метро станици во Париз

– Една станица од париското метро ќе биде именувана по селекторот на француската репрезентација Дидје Дешан, додека писателот Виктор Иго ќе мора да ја дели станицата со голманот и капитен Иго Лорис. Франција вчера во […]

Интересно

Новиот филм со Емили Ратајковски и Натали Дормер доби негативни критики поради голотијата

– Новиот филм „In Darkness“, со Натали Дормер (позната по ТВ серијата „Игра на престолите“) и манекенката Емили Ратајковски во главните улоги, предизвиика негативен одѕив меѓу критичарите поради „бесплатната голотија”, како што некој од нив […]