Интересно

Скарлет Јохансон се сврши

По двегодишна врска, глумицата и филмска пејачка Скарлет Јохансон се сврши за своето момче, сценаристот Колин Џост, соопшти нејзниот публицист Марсел Парисо. Датумот на свадбата сé уште не е утврден. За 36-годишниот сценарист, ова ќе […]

Интересно

Стивен Кинг со свој коментар за крајот на „Игра на престоли”

Мајсторот за хорор приказни, писателот Стивен Кинг е огромен обожавател на „Игра на престоли”, па на Твитер се огласи и по повод финалето на телевизиската серија. – Пред вечерашната епизода од „Игра на престоли”, голема […]

Интересно

(ВИДЕО) Излегувајќи од автопералница го искршила „Мерцедесот“

На Американка ѝ успеа нешто што ретко кому би му успеало: излегувајќи од автопералница удри во ѕидот пред себе и го искрши својот „Мерцедес“. Имено, жената при излегувањето од автопералницата требало само да сврти надесно кон […]

Интересно

Ален Делон прими награда за животно дело

Францускиот актер Ален Делон (83) сношти ја прими наградата за животно дело на Меѓународниот филмски фестивал во Кан. Почесната Златна палма (Палм д`Ор), Делон ја заслужи со кариерата долга шест децении. Наградата му ја врачи […]

Интересно

Џејмс Греј ќе снима филм за „младиот Доналд Трамп“

Американскиот режисер Џејмс Греј најави дека ќе снима филм за животот од младоста на претседателот на САД, Доналд Трамп. Филмот, чиј работен наслов е „Armageddon Time“, ќе говори за „младиот Доналд Трамп“ и неговиот татко […]

Интересно

(ВИДЕО) Арнолд Шварценегер нападнат на спортски настан во Јужна Африка

Познатиот бодибилдер, актер и политичар Арнолд Шварценегер беше нападнат во Јужна Африка. 71-годишниот Американец пристигна во Сандтон за да суди на локален спортски настан. Додека тој потпишува автограми, непознат човек се стрча зад него и […]

Интересно

Јапонија ќе воведува 14-цифрени телефонски броеви

Јапонското Министерство за комуникации планира да подготви 10 милијарди телефонски броеви со по 14 цифри, кои до 2022 година ќе треба да ги заменат сегашните 11-цифрени броеви. Весникот „Џапан Тајмс“ наведува дека трите најголеми телекомуникациски […]

Интересно

(ВИДЕО) НБА кошаркарот Бобан Марјановиќ во улога на убиец во третиот дел на „Џон Вик“ 

Српскиот НБА кошаркара Бобан Марјановиќ, заедно со Киану Ривс, се појавува во улога на платен убиец во ударната сцена на третото продолжение на акцискиот трилер „Џон Вик“, објави „Волстрит Џурнал“. Уводната сцена на тепачка помеѓу […]

Интересно

Закерберг со селфи на Акропол ја слави годишнината од брак

Основачот на Фејсбук, Марк Закерберг одбра седумгодишнината од бракот со Присила Чан да ја прослави во Атина и со селфи фотографија од Акропол, да ги извести корисниците на социјалната мрежа. – Прославувајќи седум години среќен […]

Интересно

Роберт Патинсон е, најверојатно, новиот „Бетмен“

Ворнер Брос го најави новиот „Бетмен“ филм кој ќе излезе 2021 година, но без Бен Афлек во главната улога. Според „Варајети“, него најверојатно ќе го замени Роберт Патинсон, најпознат по филмовите „Самрак“. Режисерската палка ќе му […]