(Видео) Модно издание кое го „одзема здивот“: Џенифер Лопез на Мет Гала во фустан со 2,5 милиони перли

dzenifer-lopez-met-gala-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЏенифер Лопез се појави на Мет Гала, најважниот моден настан на годината, во сребрен фустан кој го „одзема здивот“, а интересно е што ова рачно изработено парче имаше 2,5 милиони рачно шиени перли.

Пејачката и актерка ги воодушеви модните критичари во проѕирен фустан на Schiaparelli по нарачка. За рачно везење на ова парче облека биле потребни повеќе од 800 часа, а содржи повеќе од 2,5 милиони сребрени перли.

Креацијата ја спои со чевли на платформа и клач чанта во соодветни тонови.

Ѓерданот на Лопез, со речиси 100 карати дијаманти, го обезбеди Tiffany & Co., како и нејзините обетки, нараквица и два прстени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK