Жените од снимката ги бараат со фоторобот: се очекува виенската полиција да се огласи за видеото со девојчето што личи на Данка

danka-slichnosti-video.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВиенската полиција најави дека ќе излезе со соопштение во врска со видеото направено од српски државјанин, на кое наводно се гледа девојче што личи на Данка Илиќ.

Засега не се знае што ќе биде соопштено бидејќи се собираат информации.

Дописникот на РТС јавува дека полицијата ги бара жените на видеото, но бидејќи не им се гледаат лицата, ги бара врз основа на фотороботи. Виенската полиција се огласи за „Блиц“.

„Истрагата е во полн ек, штом има нови информации. ќе објавиме“, велат за „Блиц“ од виенската полиција во врска со истрагата за видеото со девојчето што личи на Данка Илиќ (2), а по кое се трага веќе 7 дена.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK