Ме болат сите овие шпекулации, обвинувајќи ме мене и мојот сопруг: мајката на Данка Илиќ за првпат по исчезнувањето на нејзината ќерка

х.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПотрагата по двегодишното девојче Данка Илиќ, кое исчезна пред точно седум дена во Бањско поле во Бор, се уште трае. Полицијата постојано ја чешла секоја педа од местото каде што последен пат е видено девојчето, а еден сегмент од истрагата е фокусиран на видеото снимено од српски државјанин во Виена, на кое детето наводно исчезнало. Ивана Илиќ, мајката на исчезнатото девојче, првпат по исчезнувањето на Данка, за Нова.рс открива колку е повредена од медиумските шпекулации дека таа стои зад се.

Ивана наведува дека таа и нејзиниот сопруг се заедно, дека секојдневно се борат нивното дете што побрзо да се врати дома, но и дека со денови се шират бројни гласини за неа.

„Се држиме колку што можеме, само што побрзо да ја најдеме Данка. Чекаме да заврши сето ова, се надеваме на најдоброто, а потоа јас и сопругот ќе се огласиме јавно, и ќе одговориме на сите навреди, прозивки, небулози. Затоа не се експонираме. Ме болат сите овие шпекулации, обвинувајќи не мене и мојот сопруг“, вели депресивна Ивана.

Ивана открива што се крие зад пишувањата на некои таблоиди, дека е откриено дека вештачењето на нејзиниот телефон ги пребарало граничните премини со Романија, но и до кој степен таа може кривично да одговара.

„Телефонот беше на вештачење, само ќе кажам. Ако е така, јас не би била мајка која го бара моето дете, мојот статус би бил поинаков. Сакам само Данка да се врати жива и здрава, па потоа ќе разговараме за се“, вели Ивана за Нова.рс.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK