Жена со нож избоде продавачка во Вуковар, полицијата го соопшти мотивот

Жена-со-нож-избоде-продавачка-во-Вуковар-полицијата-го-соопшти.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата објави нови детали за вчерашниот напад во продавница во Вуковар.

„Полициското одделение Вуковар-Срем ја заврши кривичната истрага на 34-годишната жена и утврди сомнение дека сторила кривично дело тешко убиство во обид.

Преку спроведената кривична истрага, откривме дека вчера, 13 декември, околу 10.30 часот во продавница во Вуковар, со цел противправно да ја искористи нападнала и тешко повредила 50-годишна вработена во продавницата со нож. По полициска акција, 34-годишната жена со кривична пријава е предадена на надзорникот на полициската управа Вуковар-Срем, поради сомнение за сторено кривично дело“, соопштија од полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK