Земјотресот го потресе Мостар, почувствуван е и во околните градови

b_240415168.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со се уште неутврдена јачина во 19 часот и 30 минути го потресе поширокото подрачје на Мостар, објави Кликс.

Како што е наведено на веб-страницата на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC), епицентарот бил во близина на Мостар

„Кратко, но силно“, „Силно се тресеше“, се дел од сведоштвата на веб-страницата на ЕМСЦ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK