Земјотрес ја погоди Грција

zemjotres2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Грција.

Епицентарот на земјотресот бил на Крит на длабочина од 106 километри.

Со оглед на тоа дека станува збор за земјотрес со помал интензитет, се претпоставува дека нема жртви и материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK