Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

grcka-zemljotres-830x0.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Грција, западно од островот Крф, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран во 6:29 часот по локално време, на 34 километри од островот Отони во Јонското Море.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 6,8 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK