Земјотрес ја погоди Албанија

zemjotres2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија, јавува Сеизмолошкиот завод на Србија.

Земјотресот бил со јачина од 2,3 степени.

Земјотресот е регистриран во 06:05 часот по локално време, на 7 километри од Тирана, на длабочина од 15 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK