Пукање во Хрватска: Две лица се ранети, од кои едно од огнено оружје

Мандарини-со-пестицид-отровен-сок-и-вода-во-кафуле-во.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕдно лице е повредено од огнено оружје вечерва, додека друго лице е повредено од тап предмет во Сплит.

„Двете лица се пренесени во сплитската болница за укажување лекарска помош“, извести сплитската полиција.

Едно лице кое е поврзано со настанот е приведено и донесено во службените простории на полицијата.

Кривичната истрага за утврдување на сите факти и расветлување на околностите на настанот е во тек.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK