(Видео) Страшно невреме и во Србија, силен ветар во Војводина

mixcollage-16-apr-2024-04-03-pm-1076-830x0.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСитуацијата во северозападниот дел на Војводина во моментов е критична. Има невреме со прашина, изолирано невреме со врнежи проследени со грмежи и силен ветер, јавува страната hailz_srbija.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗛 𝗔 𝗜 𝗟 𝗭 | SRB |® (@hailz_srbija)

Како што е наведено на социјалните мрежи, бурниот изолиран ветер налик на урагани крева прашина и ја намалува видливоста на 0 метри, според извештаите, во делови на Војводина.

Во Белград во моментов дува силен ветер, пренесуваат српските медиуми.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK