(Видео) Падна снег во БиХ и во Словенија

Screenshot-2024-04-16-210548.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНајавениот студен бран стигна и до Босна и Херцеговина, а од Нови Град пристигнуваат снимени видеа.

Имено снегот веќе пристигна во Нови Град, пренесува „ N1“.

По летните температури од претходните денови, пристигна најавениот студен бран, а снег паѓа во некои делови на Босна и Херцеговина.

Снег падна и во Словенија, како што пренесуваат медиумите.

Снег веќе паѓа и во Штаерска, на надморска височина под 500 метри.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK