(Видео) Сплав во Смедерево во текот на ноќта до половина потонал, бил полн со гости

Видео-Сплав-во-Смедерево-во-текот-на-ноќта-до-половина.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСплавот „Боем“ на кејот на Дунав во Смедерево потонал до половина пат во текот на ноќта, јавува РТС.

На видеото од социјалните мрежи се гледа дека во моментот кога водата влегла во сплавот имало гости, но тие успеале да се евакуираат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Противпожарната единица набрзо излегла на терен.

Како што потврдија за РТС, нема повредени.

Засега не е позната причината за потонувањето на сплавот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK