–>

(Видео) Пукање во Ужице, најмалку две лица ранети во центарот на градот

Видео-Пукање-во-Ужице-најмалку-две-лица-ранети-во-центарот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска околу 13 часот дошло до пукање во центарот на Ужице. Некои белградски медиуми јавуваат дека најмалку две лица се ранети.

Тоа се случило во центарот на градот, на мостот Алексиќ.

„Во тоа време на улица имаше многу деца и граѓани“, јавуваат медиумите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Regionalna informativna novinska agencija (RINA) (@_rina.rs)

Истрагата е во тек.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK