Ужас во центарот на Белград: судир на трамвај и такси

Ужас-во-центарот-на-Белград-судир-на-трамвај-и-такси.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВечерва околу 17 часот дошло до судир на трамвај и такси на улицата Караѓорѓева, во близина на белградската автобуска станица.

Според извештаите, таксито удрило во трамвајот.

Не се знае моменталната состојба на учесниците, како и причината за несреќата.

На оваа делница од патот има голема гужва.

Истрагата е во тек.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK