Тројно убиство во Србија: млад човек со ловечка пушка ги убил татко му, дедото и бабата

Пронајден-скелет-во-стан-во-Белград-станарот-никој-не-го.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK22-годишник со ловечка пушка ги убил дедото (81), бабата (83) и таткото (60) во семејната куќа во Књажевац, Србија, јавува Нова.рс.

Српски Телеграф пишува дека младиот човек рекол дека убиствата ги извршил од сочувство бидејќи дедо му бил неподвижен, а татко му и баба му тешко болни.

„Тој е уапсен и го признал делото. На полицијата и рекол дека повеќе не може да се грижи за нив“, изјави министерот за внатрешни работи Ивица Дачиќ, пренесува Телеграф.

Осомничениот млад човек претходно не бил осудуван, а ќе следи истрага по што треба да се знаат повеќе информации.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK