–>

Трагедија во Грција: тригодишно момче се задуши од грозје

1693378339_2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Тригодишно момче се задушило од грозје на грчкиот остров Тинос, пренесуваат грчките медиуми.

До задушувањето најверојатно дошло откако момчето јадело грозје, објави грчката „Прототема“.

Таткото веднаш го однел момчето во полициска станица, која се наоѓа во близина на семејната куќа. Таму му пружиле прва помош и во таа прилика од устата на момчето извадиле најмалку две зрна грозје.

Но додека момчето било однесено до болницата со полициско возило, веќе било доцна. Тоа починало, пренесува медиумот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK