Силен земјотрес ја погоди Грција

krit-830x0.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала рано утринава го погоди Крит.

Земјотресот е регистриран на 60 километри североисточно од Ираклион.

Земјотресот бил на длабочина од десет километри.

Засега нема информации за евентуална материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK