Силен земјотрес ја погоди Црна Гора

Screenshot-2024-04-02-213058.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВечерва во 21 часот и 8 минути, земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора, јавува ЕМСЦ.

Епицентарот бил на 26 километри од Никшиќ.

Според пријавите и коментарите на ЕМСЦ, земјотресот траел кратко, но силно се почувствувал.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK